Reklamy w Overwatch, gracze prezentują straszną przepowiednię

Zeszłoweekendowa premiera trzeciego sezonu Overwatch League wywołała niemałe zdumienie osób oglądających mecze ligowe. Gracze straszą przepowiednią, że te znajdą się niedługo w Overwatch.

reklamy w overwatch

Wszystko związane jest z mozliwościami monetyzacyjnymi reklam, które prezez Activision Blizzard uznał za jeden z elementów, który znajdzie się w produkcjach studia. Gracze niemal od razu porównali ten mechanizm do uporczywych reklam puszczanych w trakcie ważnych momentów podczas meczów Overwatch League.

Fani produkcji mają obawy, że wprowadzenie reklam do Overwatch mogłoby bardzo mocno wpłynąć na satysfakcję z rozgrywki, a wręcz ja utrudnić. Dla przykładu pokazano przerobiony materiał z gry, w trakcie którego nagle graczom wyświetlana jest reklama Cheez-IT.

Patrząc na powyższe jasne jest, że zaprezentowany materiał jest satyrą. Jednak wprowadzenie reklam i wymuszenie ich oglądania wcale nie musi być tak odległym problemem. Gracze już teraz pozwalają na wyświetlanie reklam na urządzeniach mobilnych aby zdobyć dodatkowe żetony do gry. Na PC czy konsolach tego jeszcze nie widać choć i w niektórych produkcjach było widać reklamy na różnych elementach map takich jak ściany czy tablice.

Czy w jakikolwiek sposób zareagowalibyście gdybyście zobaczyli w grze reklamę podobną do tej jak podczas meczów OWL? A może nagroda za obejrzenie reklamy spowodowałaby, że nie widzielibyście problemu w takiej mechanice?