Frost Giant zaprezentuje swojego RTSa podczas Summer Game Fest 9 czerwca!

Frost Giant pokaże swoją strategię RTS już 9 czerwca na Summer Game Fest!

frost giant pierwsza gra twórców Starcraft 2 z ogłoszeniem na Summer Game Fest 2022

Frost Giant, spółka z weteranami pracującymi nad grami z serii Starcraft i Warcraft, zaprezentuje swojego RTSa podczas tegorocznego pokazu Summer Game Fest, który odbędzie się w czerwcu.

Wśród ojców założycieli firmy znajdują się Tim Morten oraz Tim Campbell. Pierwszy z nich był dyrektorem produkcyjnym Starcraft 2, zaś drugi projektantem kampanii fabularnej Warcraft III. Sam skład firmy nie ogranicza się wyłącznie do nich ponieważ w firmie zatrudnienie znalazło wiele osób pracujących wcześniej nad Starcraftem 2.

Co ciekawe spółka Mike Morhaime’a Dreamhaven, która również zaczęła tworzyć swoje własne gry, jest jednym z głównych partnerów Frost Giant, a to daje szanse na utworzenie dobrej produkcji.

O samej produkcji wiemy dosyć mało. Wiadomo, że ma mieć premierę dopiero około 2025 roku, prezentować zupełnie nowe podejście do strategii czasu rzeczywistego, która ma być łatwa do grania, ale trudna do wymaksowania z masą mikro i makro zarządzania ekonomią, wojskiem i ogromnymi bataliami.

Co ważne gra pojawi się z edytorem, który ma dać produkcji drugie życie. W końcu Warcraft III przez wiele lat istniał właśnie dzięki customowym trybom tworzonym przez fanów.