EA FC – sukces czy porażka nowej edycji gry od EA Sports?

Przez ostatni rok trwała dyskusja wśród fanów gier piłkarskich dotycząca przyszłości serii z cyklu FIFA. Mniej więcej rok temu stało się jasne, że EA Sports nie będzie kontynuować swojego produktu pod taką nazwą, więc fani oczekiwali zmian. Jak z perspektywy czasu można ocenić nową produkcję EA FC 24?

Pierwsze wrażenia

Większość graczy, którzy od dłuższego czasu grają w gry piłkarskie od EA Sports nie zauważyła gigantycznej różnicy pomiędzy FIFĄ 23, a EA FC 24. Sama rozgrywka nie zmieniła się diametralnie, a gracze dostali po prostu kilka nowości do wykorzystania. Klasycznie, jak co roku pojawiły się nowe cieszynki, a także nowe sztuczki. Odnowiona warstwa graficzna to również coś, do czego gracze przyzwyczajają się z roku na rok. Poza tym, jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to pojawiły się również zmiany dotyczące trybu kariery, który obecnie ma być jeszcze bardziej profesjonalny i zbliżony do tego, czego oczekują najbardziej wymagający fani. Jeśli chodzi o najważniejszy tryb rozgrywki, czyli słynny Ultimate Team, to tutaj zmieniło się głównie menu, ale poza tym nie było diametralnych poprawek.

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą można zauważyć w obecnej edycji gry jest przede wszystkim liczba niewymiennych paczek, które pojawiają się w sklepie. Dane liczbowe pokazują, że kanadyjskie studio najwięcej pieniędzy zarabia właśnie na trybie Ultimate Team, dlatego też nic dziwnego, że monetyzacja weszła na wyższy poziom. Już w poprzedniej edycji pojawiły się testy dotyczące niewymiennych paczek i zainteresowania graczy, które przyniosły sukces. W związku z tym taka strategia jest kontynuowana w obecnej serii EA FC, a można się spodziewać, że kolejne bariery będą przekraczane. Wystarczy wspomnieć, że już w tym momencie w sklepie pojawiały się paczki o wartości 4 tysięcy EA Points. Czy na TOTS pęknie granica miliona monet za niewymienną paczkę? Przekonamy się już wkrótce.

Esport, a w tym EA FC możesz obstawiać między innymi na stronie takiej jak comeon.pl.

EA FC, a zakłady bukmacherskie

Z roku na rok coraz lepiej prezentuje się oferta zakładów bukmacherskich dotycząca obstawiania gier komputerowych. O ile LoL czy Counter Strike od lat są solidne w tym aspekcie, o tyle obstawianie EA FC, czy FIFY nie było takie łatwe. Było to przede wszystkim związane z mniejszym zainteresowaniem samych graczy, chociaż trzeba przyznać, że akurat ostatnie turnieje generują coraz większą popularność wśród fanów. Bardzo ciekawym wydarzeniem stało się między innymi Ekstraklasa Games, w którym rywalizowali pro gracze poszczególnych drużyn Ekstraklasy. Mecze w tych rozgrywkach, a także fazę finałową można było obstawiać w ofercie zakładów sportowych. ComeOn.pl to nowy bukmacher na polskim rynku, który ma ofertę na e-sport.

Czy World of Warcraft wkrótce ukaże się na konsolach?

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej) Twitterze – @Mati_N95