Blizzard blokuje wniosek o trademark nazwy Diablo złożonej przez telewizję FOX

Blizzard stara się zablokować wniosek o trademark nazwy Diablo, które w Urzędzie Patentowym złożyła telewizja FOX.

blizzard składa sprzeciw na wniosek patentowy Diablo złożony przez FOX

Na początku lutego zeszłego roku cały świat obiegła informacja o pracach nad serialami Diablo i Overwatch, produkowanymi przez Activision Blizzard. Ten pierwszy miał być produkowany przez Netflix, z którym później konsorcjum weszło na wojenną ścieżkę. Teraz Blizzard stara się zablokować znak towarowy Diablo, który został złożony w urzędzie patentowym na wniosek telewizji Fox.

Wszystko przez bohatera nowej animacji telewizyjnej noszącej tytuł HouseBroken opowiadającej o przygodach psiej suczki Honey i jej zwierzęcych przyjaciół. Telewizja FOX aby zabezpieczyć swoje prawa złożyło wnioski patentowe odnoszące się do nazw bohaterów, wśród których znajduje się pies imieniem Diablo. Wszystko po to aby zabezpieczyć swoje prawa do towarów w postaci szkła do napojów, filiżanek, kubków, napojów, zastaw stołowych, szczoteczek do zębów, podstawek plastikowych, opakowań termicznych czy produktów dla zwierząt.

Prawnicy Activision Blizzard starają się zablokować wniosek Foxa, argumentując w swoim zgłoszeniu, że użycie słowa „Diablo” może wprowadzać w błąd, czy powodować zamieszanie czy też celowo oszukać, co jest zabronione na mocy praw federalnych odnoszących się bezpośrednio do znaków towarowych. W swoim sprzeciwie firma zaznacza, że w tym roku planuje premierę Diablo Immortal i zauważa, że Diablo IV jest w trakcie rozwoju.

Jak potoczy się cały proces? Aktualnie Urząd Patentowy czeka na odpowiedź firmy FOX i dopiero wtedy będzie mogła przeanalizować wszystkie dokumenty i wydać werdykt w tej sprawie. Jednak z mojego punktu widzenia jest to bardzo kluczowe dla Blizzarda ponieważ firma miała już w sprzedaży kubki czy kieliszki Diablo, a zatwierdzenie wniosku na rzecz firmy FOX ograniczyłoby Blizzardowi sprzedaż licencjonowanych produktów.