Beta Overwatch 2 – wszystko co musisz wiedzieć

Startująca beta Overwatch 2 to ważne wydarzenie dla fanów strzelanki Blizzarda. Prezentujemy wszystko co musisz wiedzieć o beta testach gry.

26 kwietnia rozpoczyna się beta Overwatch 2, a właściwie jej trybu PvP. Gracze otrzymają dostęp do wczesnego buildu gry, w którym poza aktualną zawartością z Overwatch pojawi się masa nowości przygotowana na premierę Overwatch 2. Wśród tych najważniejszych jest zmiana rozgrywki z 6vs6 na 5vs5, nowa bohaterka Sojourn, nowy tryb Push oraz cztery nowe mapy: Circuit Royal, Rzym, Śródmieście i Toronto.

Jednak poza powyższymi nowościami gracze otrzymają całkowicie przebudowany silnik graficzny z nowymi podstawowymi skórkami bohaterów, całkowicie nowe dźwięki broni jak również zupełnie nowy interfejs użytkownika. Poniżej dowiecie się więcej na temat wszystkich tych zmian.

Sojourn – nowy bohater w becie Overwatch 2

Sojourn to była wojskowa armii kanadyjskiej, która po zakończeniu Kryzysu Omnicznego postanowiła rozpocząć pracę dla organizacji Overwatch. Jest to bohater roli Natarcie (DPS), w którego zestawie umiejętności znajdują się ataki energetyczne (Railgun, )

Więcej o Sojourn przeczytacie na naszej Wiki Overwatch 2.

Nowy tryb Push – Przepychanka w Overwatch 2

Przepychanka (ang. Push) to nowy tryb rozgrywki dodany w Overwatch 2. Mechanika rozgrywki w tym trybie polega na przejęciu kontroli nad robotem znajdującym się na środku mapy i doprowadzeniu go do bazy przeciwników.

Każda walka w pobliżu robota wstrzymuje jego działania. Po przejęciu przez przeciwników robot zawraca i kieruje się do ostatniej pozycji barykady drużyny, która ma nad nim kontrolę.

Więcej o Przepychance przeczytacie na naszej Wiki Overwatch 2.

Beta Overwatch 2 – 4 Nowe mapy

Premiera bety Overwatch 2 rozpocznie się z kilkoma nowymi mapami. Tryb Push, o którym pisałem wyżej zaprezentuje dwie dedykowane pod nie mapy: Rzym oraz Toronto. Dwiema pozostałymi jest mapa Śródmieście przygotowana dla trybu Hybrydowego jak również Circuit Royal, mapa przygotowana pod tryb Eskorta.

Każda z map reprezentuje jedno miasto. Śródmieście skupia się na Nowym Jorku podczas gdy Circuit Royal na Monte Carlo i związanymi z nim wyścigami Formuły 1.

Beta Overwatch 2 – jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w beta testach należy zarejestrować się na oficjalnej stronie gry pod adresem https://playoverwatch.com/pl-pl/beta/. Jest to pierwszy warunek otrzymania dostępu do beta testów w dniu ich startu.

Drugim warunkiem do udziału w beta testach jest posiadanie aktywnej licencji Overwatch. Bez niej niemożliwe będzie zagranie podczas beta testów startujących 26 kwietnia.

Wymagania bety Overwatch 2

Minimalne Wymagania

  • System Operacyjny: Windows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10 64-bit (najnowszy Service Pack)
  • Procesor: Intel® Core™ i3 lub AMD Phenom™ X3 8650
  • Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 600 series, AMD Radeon™ HD 7000 series
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Dysk: 50GB

Rekomendowana Konfiguracja

  • System Operacyjny: Windows® 10 64-bit (najnowszy Service Pack)
  • Procesor: Intel® Core™ i7 lub AMD Ryzen™ 5
  • Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 lub AMD R9 380
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Dysk: 50GB

Beta testy Overwatch 2 startują we wtorek 26 kwietnia.