Zamknij

Sojourn

Sojourn to jedna z postaci roli Natarcie (DPS) w grze Overwatch 2 i 33 bohaterka w grze. Rozgrywka nią skupia się na walce na średnim dystansie z użyciem railguna (karabinu kinetycznego), pola spowalniającego oraz pocisków przeszywających jako ultimate.

Sojourn Overwatch 2
Sojourn

Lore


Bohaterem się nie rodzi. Nim się zostaje.

Sojourn

Sojourn, a właściwie Vivian Chase, to była kanadyjska żołnierz jednostki specjalnej, po Kryzysie Omnicznym pełniąca obowiązki dowódcy w organizacji Overwatch.

Już od najmłodszych lat rozpoczęła modyfikacje cybernetyczne swojego ciała. Pierwsza była koniecznością z okresu dzieciństwa. Gdy dorosła zdecydowała się na kolejne cyberulepszenia, gdy służyła w wojsku. Jej cyberwszczepy i cyberzdolności to środek do celu, a najważniejsze dla niej jest wykonanie misji.

W swojej karierze zawodowej zwraca dużą uwagę na szczegóły, jest precyzyjna w tym co robi, jest genialnym taktykiem. Zanim wykona ruch, zastanowi się nad nim 2 razy [1].

Umiejętności


Karabin Kinetyczny (Railgun)

Karabin Kinetyczny to podstawowa broń Sojourn, która posiada dwa rodzaje ataku: podstawowy i alternatywny. Podstawowym jest klasyczny railgun z 40 pociskami projectile.

Atak alternatywny jest generowany przez celne trafienia ataku podstawowego. Następuje zasilenie energią i gdy wskaźnik dojdzie do 100% wystrzał prawym przyciskiem myszki w głowę eliminuje przeciwnika mającego 225HP. Wystrzał alternatywny można wykonać przy jakimkolwiek naładowaniu energii.

Klawisze: PPM / LPM

Strzał Zakłócający (Disruptor Shot)

Strzał Zakłócający to umiejętność obszarowa AoE (area of effect). Bohaterka wystrzeliwuje pocisk, który przy trafieniu w cel powiększa się rażąc wrogów energią kinetyczną spowalniając ich i zadając obrażenia.

Klawisz: E

Superwślizg (Power Slider)

Sojourn wykonuje wślizg, którym może przyspieszyć szybkość przemieszczania się po mapie bądź w końcowej fazie klikając na przycisk skoku wykonać wysoki skok na high ground.

Klawisz: Shift

Przeciążenie (Overlock)

Broń Sojourn ulega przeciążeniu, automatycznie i natychmiastowo ładując broń kinetyczną dzięki czemu postać jest w stanie wystrzelić przez kilka sekund pociski sprzężonej energii kinetycznej, które przeszywają przeciwników. Efekt działania jest bardzo podobny do podstawowego ataku alternatywnego na PPM.

Klawisz: Q

Galeria


Gameplay


Ciekawostki


  • W anglojęzycznej wersji gry bohaterkę dubbinguje aktorka Cherise Boothe

Postacie


RolaPostać
NatarcieSojourn /
Wsparcie
TankReinhard /

Przypisy


  1. Bohaterem się nie rodzi. Nim się zostaje: Szczegółowe omówienie Sojourn, PlayOverwatch.com, Dostęp 14-04-2022[]