Ladder w Diablo 2 Resurrected – Wkrótce startują testy!

Blizzard poinformował, że w niedługim czasie wystartuje ladder w Diablo 2 Resurrected.

diablo 2 resurrected ladder w przyszłym tygodniu

Aktualnie w Diablo 2 Resurrected trwają wytężone testy na serwerach PTR. Gracze pecetowi mają okazję wypróbować wszystkie zmiany balansu jakie wprowadzone zostały do gry jak i mają okazję przetestować nowe słowa runiczne. Ta część zdaje się dobiegać do końca, ponieważ Pezradar, Community Lead marki Diablo poinformował na Reddicie, że najpewniej w przyszłym tygodniu PTR zostanie wyłączony.

Szybki update na temat przyszłych terminów PTR

Planujemy wyłączyć PTR w przyszłym tygodniu lub w okolicach tego, po tym jak gracze przetestują aktualne istniejące zmiany. Planujemy przywrócić PTR jakiś czas później, jako że chcemy przetestować ladder zachęcamy wszystkich graczy do wypróbowania go abyśmy mogli się upewnić, że będzie to sprawny start po premierze patcha 2.4.

Planujemy dodatkowe zmiany balansu w trakcie trwania tej fazy PTR. To najpewniej będzie ostatnia faza PTR przed premierą, ale jak zwykle ostateczna lista zmian balansu zostanie zaprezentowana gdy patch 2.4 trafi na serwery live.

Wygląda zatem na to, że pozostało nam około 14-20 dni testowania. Być może serwery PTR zostaną wyłączone we wtorek i przywrócone w czwartek lub piątek z ladderem. Na ten moment zdaje się, że dalej nic nie przebije dwóch najchętniej wybieranych buildów dla Paladyna i Czarodziejki.

Aktualizacja

W dodatkowym wpisie od Pezradara dowiadujemy się ile mogą trwać poszczególne etapy. Prezentują się one następująco:

  • wyłączenie PTR 7-11 lutego,
  • włączenie PTR z ladderem 14-18, który trwać będzie do 28 lutego – 4 marca
  • start laddera live – 7-11 lub 14-18 marca