Hrabina z Diablo 2 powraca w Diablo Immortal. Historia postaci i odniesienia historyczne

Na niedzielny poranek zapraszamy Was do zapoznania się z sylwetką Hrabiny z Diablo 2, która jak się okazuje powróci w Diablo Immortal!

hrabina z diablo 2 powraca w diablo immortal

Hrabina to jedna z najbardziej ikonicznych postaci z Diablo 2. Pomimo swojego niewielkiego znaczenia dla fabuły zapadła ona w pamięci graczy dzięki odniesieniom kulturowym, oraz niezmiernie klimatycznemu zadaniu zlecanego po przeczytaniu Zmurszałej Księgi. Z tego artykułu w formie krótkiej opowieści dowiecie się, kim była Krwawa Hrabina.

Przedstawienie Historii

Podczas wędrówki w poszukiwaniu Caina, bohaterowie odnaleźli na Kamiennym Polu starą, gnijącą księgę umieszczoną na podeście. Zdziwiło ich to mocno, bo pośród opanowanej przez demony krainy nie spodziewali się takiego znaleziska. Jeden z nich zapuścił się pomiędzy walące się szczątki murów, a wtedy zaczarowana księga, przemówiła swym własnym głosem, a przekazany przez nią tekst był słowami ostrzeżenia.

Narrator zleca zadanie

I przyszedł czas, że żywcem pogrzebana została hrabina, która niegdyś kąpała się w odmładzającej krwi setek dziewic. A jej zamek, gdzie dokonano wielu strasznych czynów, szybko obrócił się w ruinę.

Nad podziemiami zagrzebanymi w zapomnianej przez Boga głuszy, niczym monument zła wznosi się samotna wieża. To jedyne co pozostało.

Fortuna hrabiny została podzielona pomiędzy kler, chociaż niektórzy powiadają, że większa jego część nie została odnaleziona.

Wciąż spoczywa pogrzebana obok murszejących czaszek, milczących świadków tego, jak nieludzki potrafi być człowiek.

Bohaterowie jednak zaczęli wędrować dalej. Uwolnili Deckarda, a w międzyczasie dowiedzieli się, że Wieżę już wcześniej próbowały eksplorować Łotrzyce. Jednak jak określiła to Kashya, znalazły tam jedynie śmierć i rozczarowanie…

Poszukiwacze przygód nie zrazili się tym jednak, a wręcz przeciwnie, zostali jeszcze mocniej zmotywowani do poszukiwań. Odnaleźli oni Murszejącą Wieżę wznoszącą się ponad Czarnymi Moczarami, a gdy zagłębili się do jej podziemi nie czuli nic poza zjełczałym smrodem śmierci.

Zapomniana Wieża

Schodzili głębiej i głębiej zabijając po drodze mroczne widma, diabliki, a czasem też z bólem serca to, co pozostało z ciał Sióstr Niewidzącego Oka.

W końcu dotarli do sali Tronowej, a pomiędzy jej filarami odbijało się echo zajadłych słów.

Twoja krew zawrze

Przychodzisz tu jak na rzeź

Walka z Hrabiną

Walka była długa i zajadła, a Hrabina okazała się niezmiernie silnym przeciwnikiem. Na jej wezwanie przybyły również skalane ciała ożywionych Łotrzyc.

Bohaterowie Sanktuarium zdołali jednak wygrać tę bitwę i położyć Krwawą Hrabinę trupem…

Śmierć Hrabiny

Do czasu, gdy grupa fanatycznych kultystów postanowiła wskrzesić swą Panią do życia, by znów siała śmierć i terror na okolicznych ziemiach.

Odniesienie kulturowe

Krwawa Hrabina, to postać z odniesieniem kulturowym – jednym z wielu, jakie można znaleźć w całej serii Diablo. Nawiązuje ona do Elżbiety Batory.

Elżbieta Batory

Zamieszkiwała ona Zamek na Słowackich Čachticach i posiadała dokładnie taki sam przydomek.

Zamek Čachtice

Według aktualnego stanu wiedzy opowieści o niej były mocno przesadzone, aby osłabić jej pozycję, oraz wskazać, że przyjęcie innej wiary, w tym przypadku Luteranizmu, było złe. Jednak w czasach jej ówczesnych mówiono, że obcinała swym poddanym nosy, posuwała się do bardzo okrutnych i wyrafinowanych tortur, a kiedy pewnego dnia uderzyła swą służkę w twarz tak mocno, że aż ta obryzgała hrabinę krwią…ta po przejrzeniu się w lustrze uświadomiła sobie że jej zmarszczki poczęły znikać z twarzy. Od tamtej pory miała zażywać regularnych kąpieli we krwi młodych kobiet, aby samej móc zachować młodość.

Elżbieta Batory

Hrabina ostatecznie skazana została na zamurowanie w ścianie swego zamku, gdzie miała być podtrzymywana przy życiu poprzez podawanie posiłków aż do naturalnej śmierci. Została jednak niedługo później znaleziona martwa w swojej celi…

Nie wiadomo jednak ile z doniesień na jej temat było prawdą.

Hrabina w Diablo 2 dlaczego gracze ją zapamiętali?

Postać Hrabiny w serii Diablo pojawiła się w drugiej części gry. Znajdowała się ona na ostatnim poziomie Zapomnianej Wieży i nie stanowiła dla graczy większego wyzwania. Władając zaczarowanym ogniem, oraz będąc niewrażliwą na zimno, oraz ogień na poziomie piekło była problematyczna dla postaci władających żywiołami. Należy wspomnieć też, że czasami jako jedną ze zdolności elitarnych zyskiwała również niewrażliwość na błyskawice.

Wśród graczy popularność zyskała dzięki zapewnionemu dropowi run. Tabele dropów Hrabiny zakładały maksymalną zdobyć w postaci runy IST na poziomie trudności piekło, lecz należy pamiętać, że dzięki zwiększonemu współczynnikowi upuszczania run, oraz kombinacji area level, oraz monster level – mogła ona pozostawić graczowi nawet runę LO na poziomie trudności piekło.

Różne runy zdobyte u Hrabiny

Dodatkową zaletą Hrabiny jest fakt, że można zdobyć u niej Klucz Terroru potrzebny do wykonania „Uber Tristram”. Zdarza się to bardzo rzadko, ale maksymalnie może upuścić ich aż 3 jednocześnie.

Samo wykonanie zadania nie przynosi ze sobą jednak wielkich nagród. Zazwyczaj z magicznej skrzyni wypada solidna porcja złota, oraz kilka magicznych przedmiotów.

Hrabina w Diablo Immortal

Hrabina jednak na zawsze pozostanie w sercach graczy, co dostrzegł Blizzard postanawiając ją wskrzesić w Diablo Immortal. Model Hrabiny został zaprezentowany podczas sierpniowego update informacyjnego o postępach prac nad grą. Na poniższym, krótkim materiale można zobaczyć starcie nefalemów ze słynną Hrabiną.

Wszyscy uwielbiamy klimatyczne opowieści, a historia Hrabiny jest jedną z nich. Pomimo faktu, że zadanie nie jest obowiązkowe do ukończenia gry, ani nie wnosi wiele do fabuły jest ono jednym z najbardziej ikonicznych i rozpoznawalnych questów w Diablo 2.

Jak widać, dobrze napisana postać zawsze sama siebie obroni.

A Wy jak myślicie? Czy Hrabina w Diablo Immortal powtórzy sukces swojego pierwowzoru? Czekacie na jej powrót, co myślicie na jej temat?

Koniecznie dajcie znać w komentarzach jakie jest Wasze zdanie, a jeśli artykuł Wam się spodobał, to wiedzcie, że już niedługo bedą czekały na was kolejne!

Pozdrawiam,
Anubin