Zamknij

Hrabina

Hrabina (ang. the Countess), była jedną z władczyń w Khanduras, którą pochowano żywcem w podziemiach jej zamku za "kąpiele w krwi dziewic". Jedna z przeciwników w Diablo 2 i Diablo Immortal.

Biografia


Hrabina była szlachcianką i władczynią zamku na Czarnych Moczarach. Mawiało się, że kąpała się we krwi setek dziewic, ale zbuntowani poddani postanowili pogrzebać ją żywcem. Uważa się, że część majątku została przejęta i rozdzielona pomiędzy duchownych, a pozostała część została z nią w wieży [1].

W 1264 roku wieża została zbadana przez grupę bohaterów, którzy postanowili zdobyć skarby Hrabiny. Podczas przeszukiwań pomieszczeń natrafili na samą Hrabinę i jej podwładne, pozbawiając je ostatecznie życia [2].

Jednakże sześć lat po tych wydarzeniach, została wskrzeszona przez grupę kultystów, którzy służyli jako jej wyznawcy. Wkrótce potem została skonfrontowana z kolejną grupą bohaterów [3].

W grze


Diablo 2

Hrabina jest głównym celem dodatkowej misji Zapomniana Wieża w akcie I Diablo 2, która pozwala graczom zdobyć skarby ukrywane w podziemiach. Hrabina jest unikatowym (subboss) przeciwnikiem upadłej łotrzycy, którą można znaleźć na 5 poziomie wieży na Czarnych Moczarach. Aby zdobyć skarby należy wyeliminować Hrabinę.

Hrabina w porównaniu do innych przeciwników ma zwiększoną szansę na wyrzucenie run (normal Ral, koszmar Ko lub Io, piekło Lo lub Ist). Na piekielnym poziomie trudności jest jedynym przeciwnikiem, który wyrzuca Klucz Terroru, pozwalający na uczestnictwo w wydarzeniu Pandemonium.

Diablo Immortal

Hrabina została zapowiedziana jako powracający przeciwnik w Diablo Immortal. Spotkać ją można ponownie w Zapomnianej Wieży na Czarnych Moczarach w Khanduras [4].

Przypisy


  1. Diablo II, Spleśniała Księga[]
  2. Diablo II, Akt I, Misja Zapomniana Wieża[]
  3. BlizzCon 2018, Diablo Immortal Preview Panel. Dostęp 16.09.2020[]
  4. 17.11.2018, BlizzCon 2018 Diablo Immortal World and Q&A. Youtube, dostęp 13.11.2020[]