Coca Cola i State Farm wstrzymują współpracę z Overwatch League

Czarne chmury nachodzą na Activision Blizzard w związku ze skandalem dotyczącym molestowania kobiet i ich gorszego traktowania. Po T-Mobile współpracę wstrzymują Coca-Cola i State Farm.

coca cola wstrzymuje współpracę z Overwatch League

Activision Blizzard nie ma dobrych tygodni. Zaczęło się od pozwu stanu Kalifornia przeciwko holdingowi w związku zarzutami dotyczącymi traktowania kobiet, ich dyskryminacji czy molestowania seksualnego. Kolejnym ciosem były dwa artykuły znanego dziennikarza portalu Bloomberg, Jasona Schreiera, który przygotował obszerny materiał na temat kultury pracy w spółce jak i kulisach powstawania Warcraft 3 Reforged.

Kolejne ciosy padły ze strony sponsorów. Najpierw T-Mobile zniknęło całkowicie z materiałów promocyjnych ligi Overwatch i Call of Duty. Wczoraj The Washington Post poinformował, że holding FMCG Coca-Cola i firma ubezpieczeniowa State Farm również wstrzymały współpracę z Activision Blizzard przy Overwatch League wydając własne oświadczenia.

Oświadczenia State Farm i Coca-Cola wstrzymujące sponsoring Overwatch League

State Farm, które jest sponsorem ligi od 2019 roku zażądało od dewelopera zdjęcia reklam firmy podczas weekendowych rozgrywek. W swoim oświadczeniu podkreślają, że muszą ponownie ocenić współpracę marketingową z Overwatch League. Z kolei rzecznik Coca-Cola poinformował, że są świadomi zarzutów przeciwko Activision Blizzard i uwaznie monitorują sytuację. Ta firma z kolei wstrzymała tymczasowo współpracę, aby dokonać reewaluacji dotychczasowej współpracy i „potrzebie przyjrzenia się przyszłym planom i programom”.

Włodarze studia nie odnieśli się do pytań Washington Post i odmówili komentarza czy firmy powrócą do sponsorowania ligi. Sam holding zaś wydaje sprzeczne komentarze dotyczące całego sporu. Najpierw rzecznik prasowy firmy zarzuty stanu Kalifornia nazwał pracowników departamentu stanu Kalifornia nieodpowiedzialnymi biurokratami, natomiast niedługo po tym pojawiły się oświadczenia J.Allen Bracka czy Fran Townsend, która niedawno usunęła swoje konto Twitter po skandalu z banowaniem pracowników Blizzarda, którzy krytykowali ją za wypowiedzi o tym, że sprawy molestowania powinny być rozwiązywane za zamkniętymi drzwiami w firmie.

Z firmą pożegnał się już jej prezes J. Allen Brack, oraz Head of Human Resoruces. Czy będą kolejne odwołania? Tego nie wiemy. Natomiast to co wiem na pewno, sprawa potrwa znacznie dłużej niż się może wydawać. Aktualnie w sądzie trwa również proces wytoczony przez ten sam urząd firmie Riot Games, w której skandal tej samej materii wybuchł w 2018 roku.