To krowy dokonały rzezi w Tristram przed wydarzeniami z Diablo 2

Ciekawostka: To przemienione krowy dokonały rzezi na mieszkańcach w Tristram przed wydarzeniami z Diablo 2.

krowy dokonały rzezi w Tristram

Fabuła Diablo 2 rozpoczyna się niedługo po wydarzeniach z pierwszej odsłony gry. Diablo opanowawszy Aidana pod postacią Mrocznego Wędrowca opuszcza Tristram kierując się na Wschód by uwolnić swoich pozostałych braci, Mefisto i Baala. Gra zaś rozpoczyna się w Obozowisku Łotrzyc, które zostało utworzone po zniszczeniu Tristram.

Oficjalnie wiemy, że miasteczko zostało zniszczone przez krwiożercze hordy demonów, ale gracze nie mieli sprecyzowanych informacji odnośnie tego, czy rzezi dokonał znany porucznik Płonących Piekieł, czy nie. Jednak bardziej uważni, którzy trafili w sieci na Arreat Summit znaleźli odpowiedź bezpośrednio w bestiariuszu gry. Krwawych mordów dokonały krowy, które w pierwszej odsłonie gry pasły się nieopodal Katedry Tristram. I jak mówi krótki opis:

Biorąc pod uwagę świadomość Diablo i fakt doprowadzania do szaleństwa nieustannym szturchaniem i pyrganiem, którego doświadczały z rąk bohaterów, którzy roili się w Tristram, to zrodzone z piekła bydło stara się zniszczyć tych, którzy je wykorzystywali, gdy byli posłuszni i bezbronni. Uzbrojeni w okrutne halabardy czają się po drugiej stronie tajnego portalu, który otwiera się z „pomocą” ich pierwszej ofiary…

Ich pierwszą ofiarą, i jedynymi zwłokami, które znajdują się w zniszczonym Tristram był Wirt. Również za pomocą jego sztucznej nogi, gracze mogą pomścić miasteczko i samego chłopca wybijając wściekłe i mordercze krowy po otworzeniu portalu do Krowiego Poziomu.