Zamknij

Bounties (Zlecenia)

Zlecenia [ang. Bounties] to jedna z mechanik w Diablo Immortal pozwalającej graczom zdobyć dodatkowe złoto, przedmioty i doświadczenie. Aby otrzymać zlecenia gracze muszą udać się do Westmarch na Dziedziniec Pałacowy (Palace Courtyard) znajdujący się na północy miasta i podejść do Bounty Board (Tablica Zleceń) ((17.12.2020, News.Blizzard.com, Rozgrywka w Diablo Immortal: Najwazniejsze Wieści. Dostęp 28.12.2020)).

Zasada działania Bounties w Diablo Immortal


Zlecenia w Diablo Immortal polegają najczęściej na pokonaniu hord przeciwników bądź konkretnego bossa czy na zbieraniu materiałów. Zmieniają się co 24 godziny, a nieukończone zlecenia kumulują się na kolejne dni do maksymalnej liczby 24 zadań.

Po wykonaniu wszystkich zadań Tablica Zleceń zostaje wyczyszczona, a gracz może do niej powrócić po kolejnym resecie w ciągu najbliższych 24 godzin.

Rodzaje Bounties w Diablo Immortal


Codziennie można dokonać trzech zmian zleceń by otrzymać jedno bardziej nam odpowiadające. W Diablo Immortal można wyróżnić dwa typy zleceń:

  • szare – standardowe,
  • żółte – wartościowe.

Zlecenia żółte posiadają dwukrotnie większe wynagrodzenie punktów doświadczenia oraz zdobywanych nagród. Są jednak rzadkie i nie trafiają się codziennie.

Nagrody w Bounties w Diablo Immortal


Gdy gracz ukończy wszystkie zlecenia, tablica zostanie wyczyszczona. Po resecie gracz ponownie będzie mógł zebrać cztery zlecenia w trzech seriach. Za wykonanie kolejno czterech, ośmiu i dwunastu zleceń gracz otrzyma dodatkowo skrzynię z nagrodami. Te nie są imponujące, zawierają jedynie złoto i przedmioty gorszej jakości niż te, które gracz posiada na sobie jak i ważne dla gracza punkty Battle Points do Przepustki Bojowej.

Każde zlecenie zapewnia przynajmniej trzy nagrody:

  • Punkty Doświadczenia,
  • Złoto,
  • Przedmioty.

Wszystkie nagrody są oznaczone na zleceniu, które możemy przyjąć bądź je wymienić. Otrzymujemy je po powrocie do Tablicy Zleceń po wypełnieniu danego zadania.

Przypisy