Zamknij

Kapliczki

Kapliczki w Diablo 4 zapewniają tymczasowe wzmocnienia postaci, zwiększając statystyki oraz zapewniając unikalne efekty, co znacznie zwiększa szybkość pokonywania przeciwników. Rzadko można je znaleźć w otwartym świecie, ale pojawiają się dość często w lochach. Dowiedzmy się więc, jak one działają, co dają i jak możemy je wykorzystać!

Podstawowa mechanika

  • Czas trwania: 30 sekund,
  • 6 różnych efektów,
  • Zapewniają 35% szybkości ruchu,
  • Szybkość ruchu kumuluje się,
  • Wzmocnienia kapliczek nie kumulują się,
  • W drużynach kapliczki liczą się indywidualnie i muszą zostać kliknięte przez każdego gracza.

Kapliczka Artylerii

Opis: zwiększa się szybkość ataku, a wszystkie ataki przywołują święte strzały.

Mechanika: zwiększa szybkość ataku do 100%. Każdy wykonany atak przywołuje święte strzały, które zadają obrażenia trafionym wrogom. Strzały przebijają się przez wrogów, trafiając ich wszystkich i zadając obrażenia, które skalują się wraz z poziomem trudności gry.

Kapliczka Fali uderzeniowej

Opis: eksplodujesz, zadając olbrzymie obrażenia otaczającym cię wrogom.

Mechanika: fala uderzeniowa tworzy się wokół ciebie i wybucha co 3 sekundy, zadając znaczne obrażenia wszystkim pobliskim wrogom (na około 1/3 ekranu)

Kapliczka Odnowy

Opis: umiejętności nie kosztują zasobów i mają skrócony czas odnowienia.

Mechanika: zapewnia 100% redukcję kosztu zasobów i 60% redukcję czasu odnowienia. Po kliknięciu kapliczki resetowane są również wszystkie umiejętności, których czas odnowienia upłynął.

Kapliczka Przewodu

Opis: możesz wstrząsać i przepływać przez wrogów.

Mechanika: Stajesz się całkowicie odporny i przekształcasz się w żywą błyskawicę. Wszystkie twoje 6 umiejętności na pasku umiejętności przekształcają się w przepięcie. Przepięcie przenika przez wybranego wroga, zadając obrażenia od błyskawic i czyniąc wrogów podatnymi na ataki. Pozwala ci to teleportować się na niewielką odległość na wrogów z czasem odnowienia wynoszącym 1 sekundę. Oprócz umiejętności Surge, możesz także okresowo porażać pobliskich wrogów, zadając im obrażenia skalujące się z obrażeniami na sekundę zadawanymi przez broń. Obrażenia zadawane przez wyładowanie rosną w miarę zabijania kolejnych wrogów, gdy Przewód jest aktywny.

Kapliczka Chciwości

Opis: wrogowie upuszczają złoto po trafieniu, a Ty automatycznie zbierasz złoto z dalszych odległości.

Mechanika: wrogowie upuszczają złoto, gdy trafisz ich umiejętnością lub innym efektem kapliczki. Ilość upuszczonego złota skaluje się wraz z poziomem trudności wykonywanej zawartości. Dodatkowy promień podnoszenia pozwala podnosić złoto bez przechodzenia bezpośrednio nad nim.