Zamknij

Karnet Bojowy Diablo 4

Karnet Bojowy w Diablo 4 (zwany również Przepustką Bojową) to mechanika zachęcająca graczy do regularnej gry w celu odblokowania kolejnych poziomów nagród kosmetycznych dostępnych dla każdej postaci w grze. Jest to zmodyfikowany mechanizm zaimplementowany uprzednio w Overwatch 2, gdzie połączono ścieżkę bezpłatną i płatną.

bug postępów sezonowych w Diablo 4

Rodzaje Karnetów Bojowych w Diablo 4

Diablo 4 posiada 3 rodzaje Karnetów Bojowych:

  • Darmowy Karnet Bojowy,
  • Karnet Bojowy Premium (1000 sztuk platny ~10 EUR),
  • Przyspieszony Karnet Bojowy (2800 sztuk platyny ~25 EUR).

Bezpłatny Karnet Bojowy zapewnia 27 poziomów nagród w ramach całej ścieżki, natomiast pozostałe dwa płatne karnety zapewniają 63 poziomy nagród. Należy jednak podkreślić, że Przyspieszony Karnet Bojowy automatycznie odblokowuje pierwsze 20 poziomów nagród (poza Rozżarzonym Popiołem, który ma wymagania osiągnięcia odpowiedniego poziomu postaci).

Czym są Zasługi (Favor) w Diablo 4?

Zasługi [ang. Favor], to specjalny rodzaj waluty dostępnej w Diablo 4. Otrzymywana jest za realizację zadań w trakcie trwającego sezonu oraz jako nagroda w ramach mechaniki Postępów Sezonowych.

Przykładowe zadania, za które można otrzymać Zasługi:

  • Zdobądź Wisielcze Pnącze,
  • Zdobądź Plugawe Serce,
  • Ukończ jakiekolwiek podziemie,
  • Ukończ Wydarzenie.

Zasługi wykorzystuje się do odblokowania nagród w Karnecie Bojowym.

Jak odblokować poziomy nagród w Karnecie Bojowym Diablo 4?

Podczas rozgrywki gracze będą zdobywać walutę zwaną Zasługami (Favor). Za różnego rodzaju zadania otrzymuje się określoną liczbę Zasług. Przykładowo wyeliminowanie przeciwnika elitarnego zapewni inną liczbę Zasług, niż wyeliminowanie określonej liczby przeciwników nieelitarnych.

Każdy poziom nagród w ramach Karnetu Bojowego posiada stałą liczbę punktów Zasług potrzebną do ich odblokowania. Pierwsze 10 poziomów Karnetu Bojowego ma narastającą liczbę punktów Zasług, które trzeba zdobyć, aby odblokować kolejne poziomy, natomiast od 10 do 90 poziomu jest to stała liczba punktów.

Zawartość Przepustki Bojowej 1 sezonu

Nagrody w ramach karnetu bojowego udostępnione zostały w ramach ścieżki zawierającej 90 poziomów. Bezpłatne nagrody można odebrać po zdobyciu punktów wymaganych dla określonych pozycji na których się znajdują. Przykładowo aby zdobyć pierwszą bezpłatną nagrodę w karnecie znajdującą się na 2 poziomie, trzeba będzie odblokować poziom 1. Nie trzeba w tym celu kupować płatnego karnetu, ale trzeba zdobyć punkty umożliwiające później odblokowanie tego poziomu w przypadku zakupu płatnej wersji karnetu.

Wszystkie nagrody jakie można zdobyć w poszczególnych Karnetach Bojowych wygląda następująco [1]:

NagrodaDarmowy Karnet BojowyKarnet Bojowy PremiumPrzyspieszony Karnet Bojowy
20 porcji rozżarzonych popiołów
27 rang na darmowej ścieżce (w tym rozżarzone popioły, transmogryfikacje pancerzy, tytuły i nie tylko)
63 rangi na ścieżce premium (w tym transmogryfikacje pancerzy, skórki broni, emotki i nie tylko)
Zestaw Żelazomroźnego pancerza dla każdej klasy (wersja podstawowa + przebudzona)
Wierzchowiec Strzeżony Mustang (wersja podstawowa + przebudzona)
Pancerz wierzchowca Żelazomroźny Kropierz (wersja podstawowa + przebudzona)
20 pominięć rang
Emotka „Na wojennej ścieżce”

W ramach płatnych wersji Karnetu Bojowego będzie można odebrać następujące nagrody w postaci wierzchowców i elementów do transmogryfikacji.

Pomijanie poziomów Karnetu Bojowego

Deweloperzy umożliwiają pominięcie Karnetu Bojowego w Diablo 4. Każdy z graczy, który chciałby przyspieszyć odblokowanie nagród w ramach karnetu może je kupić wykorzystując Platynę, jedyną walutę dostępną za prawdziwe pieniądze w grze.

Odblokowanie każdego poziomu Przepustki Bojowej kosztuje 1.99 EUR.

Jak odblokować Rozżarzony Popiół w Diablo 4?

Rozżarzony Popiół to jedyna waluta w grze, która jest dostępna wyłącznie w Karnecie Bojowym w Diablo 4. Dostępna jest w ramach Bezpłatnego Karnetu Bojowego i służy do odblokowywania premii sezonowych w ramach Błogosławieństw. Więcej o błogosławieństwach znajdziecie w sekcji Sezony w Diablo 4.

Przypisy


  1. Diablo IV – Sezon 1, Diablo.com, Dostęp: 07-07-2023[]