Zamknij

Materiały Rzemieślnicze

Materiały Rzemieślnicze odgrywają kluczową rolę przy podnoszeniu Attack Rating i Defense Rating bohatera w Diablo Immortal. W artykule prezentuję wszystkie materiały rzemieślnicze, które pomagają ulepszyć uzbrojenie postaci, w jaki sposób je pozyskać i jak je wykorzystać.

Złom (Scrap Materials)


scrap materials diablo immortal

Scrap Materials czyli klasyczny złom to materiał pozyskiwany poprzez Salvaging, bezpłatną usługę oferowaną przez Kowala (Blacksmith). Otrzymywany jest przy niszczeniu zwykłych i magicznych przedmiotów, które można zdobyć normalnie podczas rozgrywki.

Rodzaj przedmiotuPozyskane Materiały rzemieślnicze
Zwykły przedmiot1x Scrap Materials
Magiczny przedmiot3x Scrap Materials

Zaklęty Pył (Enchanted Dust)


Enchanted Dust Diablo Immortal

Enchanted Dust to materiał rzemieślniczy również pozyskiwany poprzez Salvaging. W tym przypadku jednak należy zniszczyć Rzadki (żółty) przedmiot, aby otrzymać ten materiał. Gracz otrzyma za 1 przedmiot 1 sztukę Enchanted Dust.

Rodzaj przedmiotuPozyskane Materiały rzemieślnicze
Rzadki przedmiot1x Enchanted Dust

Błyszczący Odłamek (Glowing Shard)


Glowing Shard Diablo Immortal

Glowing Shards to materiał rzemieślniczy wykorzystywany do ulepszania rangi przedmiotów legendarnych. Pozyskiwany jest poprzez zniszczenie przedmiotu legendarnego lub setowego bądź w ramach wielu aktywności takich jak: Zone Events, Tasks czy wykonując eventy frakcji Shadows i Immortals.

Rodzaj przedmiotuPozyskane Materiały rzemieślnicze
Legendarny przedmiot1x Glowing Shard

Zagadkowy Kryształ (Enigmatic Crystals)


Enigmatic Crystal Diablo Immortal

Enigmatic Crystals jest przedmiotem rzemieślniczym używanym do ulepszania przedmiotów Secondary Slot (rękawice, buty, pas, pierścienie, naszyjnik). Można go uzyskać jedynie wspinając się na kolejne poziomy Szczelin Wyzwań. Dodatkowe kryształy są dostępne za obecność w TOP 10 drużyn na liście rankingowej Szczelin Wyzwań na koniec miesiąca (od 100 do 200) oraz kolejna ich wielokrotność po ukończeniu kolejnych 5 dodatkowych szczelin.

Legendarne Klejnoty (Fragmenty Klejnotów)


Legendarne Gemy są używane do wzmocnienia mocy przedmiotów legendarnych i umieszczane są w gnieździe itemu. Są również używane do ulepszenia innych legendarnych gemów podnosząc ich poziom. Wymagania dotyczące ulepszenia legendarnego klejnotu obejmują inne kopie tego samego klejnotu, ale mogą również obejmować ogólną pulę WSZYSTKICH innych legendarnych klejnotów.

Legendarne Gemy można zdobyć używając Legendarnych emblematów w Pradawnych Szczelinach, zdobyć jako nagrody w ramach Battle Pass, kupić u Handlarza Rękojeściami (Hilts Trader) lub na Bazarze (Marketplace) jak i stworzyć używając run u Uczennicy Złotnika (Apprentice Jewelcrafter).

Runy


Runy są materiałem rzemieślniczym służącym do wytworzenia Legendarnych Gemów u Uczennicy Złotnika. Runy można zdobyć w Pradawnych Szczelinach używając Legendarnych Emblematów i Rzadkich Emblematów, u Fading Ember Trader’a lub po prostu kupić w Marketplace. Część run jest bardzo ciężko wydropić, powodując, że będą wartościową walutą.

Scoria


Scoria Diablo Immortal

Scoria to materiał rzemieślniczy, który potrzebny jest do ulepszenia i podniesienia poziomu Piekielnego Relikwiarza, który pozwala graczom dokonywać raidów na potężnych bossów.

Piekielna Scoria Diablo Immortal

Zanim jednak Scoria stanie się przydatna trzeba ją przekształcić w Piekielną Scorię (Hellfire Scoria) u Kowala.

Scorię można zdobyć w ramach nagród jako nagrodę w Battle Pass, podczas zakupu wzmocnionego Battle Passa, ale głównym źródłem Scorii są raidy na Lassala i Vitaah, które zapewniają Scorię 2x w tygodniu.

Kamienie Przekucia (Reforge Stones)


Kamienie Przekucia to materiały rzemieślnicze, które pozwalają ponownie wylosować określone bonusy uzbrojenia otrzymywane podczas ulepszania ich u Kowala. Użycie kamienia pozwala na wylosowanie jednej właściwości pochodzącej z tej samej rodziny kamieni.

Kamienie przekucia można zdobyć poprzez ich zakup u Hilts Trader’a, osiągając kolejne poziomy Battle Pass czy kupując je za prawdziwe pieniądze w Sklepie gry.

Alchemiczny Proszek (Alchemical Powder)


alchemical powder diablo immortal

Alchemiczny Proszek (Alchemical Powder) to materiał rzemieślniczy otrzymywany przy użyciu funkcji Salvage u Kowala, czyli zniszczeniu talizmanu (Charm), z którego pozostaje tylko ten materiał. Każdy talizman zapewnia 10 sztuk Alchemical Powder na poziom.

Rodzaj przedmiotuPozyskane Materiały rzemieślnicze
Talizman10x Alchemical Powder (za każdy poziom talizmanu)