Zamknij

Zone Events (Wydarzenia strefowe)

Wydarzenia strefowe, czyli tak zwane Zone Events to unikalne wydarzenie PvE dla wszystkich 8 regionów w Diablo Immortal. Są istotnym elementem codziennego grindu, który pozwala zdobyć dodatkowe materiały rzemieślnicze takie jak Złoto, Zaklęty Pył, Złom, Błyszczące Odłamki oraz losowe przedmioty różnej jakości (normalne, magiczne, rzadkie i/lub legendarne) oraz Kule Doświadczenia.

Lista wydarzeń


Zone Event występuje w każdym regionie gry. Aktualnie do dyspozycji jest 8 wydarzeń. Część z nich pojawia się w z góry określonym harmonogramie, natomiast część po akcjach dokonywanych przez graczy. Pełną listę prezentuję poniżej:

Nawiedzony Powóz (Haunted Carriage)

Nawiedzony Powóz (Haunted Carriage) to wydarzenie występujące na Cmentarzu Popielnych (Ashwold Cementery). Tytułowy powóz pojawia się przy pomniku w lokacji Posiadłość Popielnych (Ashwold Manor) blisko punktu nawigacyjnego Przełom Szalonego Króla.

Wydarzenie to pojawia się w każdy wtorek i sobotę w godzinach 12:00, 20:30 i 22:00 czasu serwera. Wszyscy gracze będący w tym czasie w tej lokacji otrzymają powiadomienie w grze z zaproszeniem do wzięcia udziału w bitwie.

W trakcie rozgrywki Nawiedzony Powóz rozpocznie objazd po terenie cmentarza i kilkukrotnie będzie zatrzymywał się i przywoływał nieumarłych strażników, których gracze muszą pokonać. Po pokonaniu kilku przystanków pojawi się Poborca Podatkowy, główny boss wydarzenia, za którego pokonanie gracze otrzymają nagrody wydarzenia.

Po zakończeniu wydarzenia w lokacji pojawi się licznik wskazujący liczbę godzin do kolejnego pojawienia się wydarzenia.

Oczyść Spaczenie (Purify the Corruption)

Oczyść Spaczenie (Purify the Corruption) to wydarzenie występujące w Mrocznej Kniei za każdym razem gdy gracz realizuje tam jakiekolwiek zadania.

Wydarzenie samo w sobie nie posiada harmonogramu, a jest zależne wyłącznie od aktywności gracza w tej lokalizacji. Podczas rozgrywki gracz podnosi poziom spaczenia, który zwiększa obrażenia otrzymywane przez bohatera. Aby tego spaczenia się pozbyć należy ten wskaźnik podnieść do 100% i udać się do Drzewa Inifussa.

Utworzony zostanie następnie Klan Cienia, który jest kopią granego bohatera i trzeba go pokonać aby otrzymać nagrody.

Ukryte Komnaty Kulla

Ukryte Komnaty Kulla (Kulle’s Hidden Chambers) to wydarzenie odbywające się w Bibliotece Zoltuna Kulle, które wymaga stałej aktywności gracza.

Podczas rozgrywki w bibliotece gracz musi znaleźć 5 stron ksiąg tytułowego Horadrima. Po ich odnalezieniu umożliwione zostanie otworzenie portalu przenoszącego do tytułowej ukrytej komnaty, z losowym zadaniem.

Im więcej graczy otworzy portale do ukrytych komnat tym większa szansa na pojawienie się jednego z dwóch World bossów tej lokacji: Hydry i Piaskowego Golema.

Zagubione Artefakty

Zagubione Artefakty to wydarzenie odbywające się w lokacji Morze Saszarskie. Polega na odnalezieniu ukrytej komnaty, w której w jednej z urn znajduje się tytułowy artefakt.

Pierwszy etap zadania polega na eliminowaniu potworów w tej lokacji. W trakcie rozgrywki jeden z nich wydropi Tajemniczy Zwój (Mysterious Scroll), który ujawni lokazję ukrytej komnaty, w której znajduje się artefakt. Po przybyciu do niego należy rozbić wszystkie urny. Z jednej z nich wypadnie artefakt. Zaraz po jego dropie do gracza przeteleportuje się Khalim, który odbierze przedmiot. Zadanie to można zrealizować w każdej chwili.

Prastary Koszmar

Prastary Koszmar (Ancient Nightmare) to wydarzenie odbywające się 3x dziennie w środy i piątki. Polega na eliminacji tytułowego demona, który odbywa marsz na Górze Zavain.

Aby pokonać tego przeciwnika należy aktywować Ołtarze Zakarum z użyciem Symboli Zakarum, które dostępne są po pokonaniu Martanosa, jednego z World Bossów w grze. Pozwala na ogłuszenie przeciwnika uniemożliwiając mu ranienie graczy, atakujących jego osłonę.

Starożyna Arena (Bilefen Arena)

Starożytnych Arena to lokacja umiejscowiona w najbardziej wysuniętym na północ punkcie Żółcibagna. Jest miejscem, w którym gracze mogą odbyć między sobą walkę w trybie PvP o skrzynię pełną nagród uwzględniających legendarny przedmiot czy Zaklęty Pył.

Starcia między graczami odbywają się we wtorki, czwartki, soboty i niedziele o godzinie 21:00.

Zew Starożytnych (Call of the Ancients)

Zew Starożytnych to wydarzenie, podczas którego gracze podczas eliminacji potworów w Zamarzniętej Tundrze zdobywają Starożytną Esencję, która służy do wezwania Starożytnego Ducha. Dodatkowo mają szansę na drop Pradawnych Reliktów. Duch pojawi się gdy wszyscy gracze wspólnie zbiorą 100% wymaganej ilości esencji.

Kolejnym etapem jest jego wędrówka w kierunku Ołtarza Pradawnych. W międzyczasie należy eliminować potwory, które spróbują odebrać duchowi esencję.

Gdy już dotrzecie do ołtarza należy mieć przy sobie 10 sztuk Pradawnych Reliktów. Zdjęcie klątwy z nich pozwoli graczowi otrzymać nagrody w postaci przedmiotów różnej jakości oraz złomu.

Wrota Demonów (Demon Gates)

Wrota Demonów jest wydarzeniem, w którym mając ograniczony czas, gracze muszą aktywować portale demonów, pokonać je i zamknąć dzięki czemu otrzymają nagrody. Wydarzenie zlokalizowane jest w Krainie Potępienia. Gracze mają 20 minut na zlokalizowanie i zamknięcie 10 portali.

Harmonogram


Część wydarzeń strefowych odbywa się w konkretnych terminach i o określonej porze, natomiast część zależna jest od aktywności graczy. Poniżej zaprezentowany jest tygodniowy harmonogram wydarzeń.

GodzinaPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
12:00Demon GatesNawiedzony PowózPrastary KoszmarDemon GatesPrastary KoszmarNawiedzony PowózDemon Gates
20:30Demon GatesNawiedzony PowózPrastary KoszmarDemon GatesPrastary KoszmarNawiedzony PowózDemon Gates
21:30Starożytna ArenaStarożytna ArenaStarożytna ArenaStarożytna Arena
22:00Demon GatesNawiedzony PowózPrastary KoszmarDemon GatesPrastary KoszmarNawiedzony PowózDemon Gates

Przypisy