Zamknij

W: ,

Zone Events (Wydarzenia strefowe)


Wydarzenia strefowe, czyli tak zwane Zone Events to unikalne wydarzenie PvE dla wszystkich 8 regionów w Diablo Immortal. Są istotnym elementem codziennego grindu, który pozwala zdobyć dodatkowe materiały rzemieślnicze takie jak Złoto, Zaklęty Pył, Złom, Błyszczące Odłamki oraz losowe przedmioty różnej jakości (normalne, magiczne, rzadkie i/lub legendarne) oraz Kule Doświadczenia.

Lista wydarzeń


Zone Event występuje w każdym regionie gry. Aktualnie do dyspozycji jest 8 wydarzeń. Część z nich pojawia się w z góry określonym harmonogramie, natomiast część po akcjach dokonywanych przez graczy. Pełną listę prezentuję poniżej:

  • Nawiedzony Powóz (Haunted Carriage),
  • Ukryte Komnaty Kulla (Kulle’s Secret Chamber),
  • Oczyść Spaczenie (Purify the Corruption),
  • Zagubione Artefakty (Lost Artifacts),
  • Prastary Koszmar (Ancient Nightmare),
  • Starożyna Arena (Bilefen Arena),
  • Zew Starożytnych (Call of the Ancients).

Nawiedzony Powóz (Haunted Carriage)

Nawiedzony Powóz (Haunted Carriage) to wydarzenie występujące na Cmentarzu Popielnych (Ashwold Cementery). Tytułowy powóz pojawia się przy pomniku w lokacji Posiadłość Popielnych (Ashwold Manor) blisko punktu nawigacyjnego Przełom Szalonego Króla.

Wydarzenie to pojawia się w każdy wtorek i sobotę w godzinach 12:00, 20:30 i 22:00 czasu serwera. Wszyscy gracze będący w tym czasie w tej lokacji otrzymają powiadomienie w grze z zaproszeniem do wzięcia udziału w bitwie.

W trakcie rozgrywki Nawiedzony Powóz rozpocznie objazd po terenie cmentarza i kilkukrotnie będzie zatrzymywał się i przywoływał nieumarłych strażników, których gracze muszą pokonać. Po pokonaniu kilku przystanków pojawi się Poborca Podatkowy, główny boss wydarzenia, za którego pokonanie gracze otrzymają nagrody wydarzenia.

Po zakończeniu wydarzenia w lokacji pojawi się licznik wskazujący liczbę godzin do kolejnego pojawienia się wydarzenia.

Oczyść Spaczenie (Purify the Corruption)

Oczyść Spaczenie (Purify the Corruption) to wydarzenie występujące w Mrocznej Kniei za każdym razem gdy gracz realizuje tam jakiekolwiek zadania.

Wydarzenie samo w sobie nie posiada harmonogramu, a jest zależne wyłącznie od aktywności gracza w tej lokalizacji. Podczas rozgrywki gracz podnosi poziom spaczenia, który zwiększa obrażenia otrzymywane przez bohatera. Aby tego spaczenia się pozbyć należy ten wskaźnik podnieść do 100% i udać się do Drzewa Inifussa.

Utworzony zostanie następnie Klan Cienia, który jest kopią granego bohatera i trzeba go pokonać aby otrzymać nagrody.

Harmonogram


Część wydarzeń strefowych odbywa się w konkretnych terminach i o określonej porze, natomiast część zależna jest od aktywności graczy. Poniżej zaprezentowany jest tygodniowy harmonogram wydarzeń.

GodzinaPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
12:00Demon GatesNawiedzony PowózPrastary KoszmarDemon GatesPrastary KoszmarNawiedzony PowózDemon Gates
20:30Demon GatesNawiedzony PowózPrastary KoszmarDemon GatesPrastary KoszmarNawiedzony PowózDemon Gates
21:30Starożytna ArenaStarożytna ArenaStarożytna ArenaStarożytna Arena
22:00Demon GatesNawiedzony PowózPrastary KoszmarDemon GatesPrastary KoszmarNawiedzony PowózDemon Gates

Przypisy