Zamknij

Sezony w Diablo 4

Od 20 lipca w Diablo 4 gracze mogą korzystać z trybu sezonów. Jest to funkcja, która istniała już wcześniej w Diablo 2 oraz Diablo 3 i została rozbudowana w Diablo 4. Polega na stworzeniu nowej postaci sezonowej, która będzie rywalizowała z innymi graczami o tytuł pierwszego, który osiągnie określony cel w grze jak np. zdobycie 100 poziomu czy pokonanie Uber Lilith w trybie Hardcore. Wraz z pojawieniem się nowych sezonów gracze otrzymują również nową mechanikę, przedmioty i zmiany w balansie bohaterów.

Sezony Diablo 4

Tematy sezonowe w Diablo 4

Każdy sezon w Diablo 4 oferuje graczom inny temat powiązany z nowymi mechanikami bądź modyfikacjami już istniejących funkcjonalności w grze. Poniżej zaprezentowana jest lista tematów podzielonych na sezony.

1 Sezon

Pierwszy sezon w Diablo 4 odnosi się do nowego rodzaju spaczenia Lilith, które rozprzestrzenia się po ziemiach Sanktuarium. W trakcie rozgrywki sezonowej rozpoczęty zostanie wątek fabularny z udziałem nowego NPCa – Kormonda, byłego kapłana Katedry Światłości [1].

Wyśle graczy do tajemniczych tuneli Plugawców – nowego rodzaju podziemi, w których elitarni przeciwnicy będą mieli szansę na upuszczenie przedmiotu zwanego Plugawym Sercem. Owe serca przebudzą silniejszą wersję danego przeciwnika, a po jego pokonaniu będzie można uwięzić serce, które zapewni określoną moc. Będzie można je następnie umieszczać przedmiotach z gniazdami.

W trakcie pierwszego sezonu w grze dostępne będą 32 moce podzielone na 4 odrębne kategorie. Również każdy przedmiot będzie posiadał określony kolor przypisany do kategorii i tylko w ramach niej będzie można wybierać poszczególne moce specjalne.

Daty premiery sezonów w Diablo 4

 • 1 Sezon
  • Start: 20 lipca 2023, 19:00 CEST (czasu polskiego)
  • Koniec: TBD

Postępy sezonowe w Diablo 4

Postępy sezonowe to mechanika, która za realizację określonych zadań zapewnia nagrody, które można odblokować od razu bądź w ramach Karnetu Bojowego. Postępy sezonowe podobnie jak w przypadku Diablo 3 podzielone zostały na 9 odrębnych kategorii, w których należy zrealizować określoną liczbę zadań by odblokować kolejny rozdział jak i dostępne w ramach danego poziomu nagrody.

Postępy sezonowe zapewniają zasługi (Favor), które są wykorzystywane do do odblokowania kolejnych poziomów w ramach Karnetu Bojowego.

Karnet Bojowy

Karnet Bojowy to dodatkowa mechanika pozwalająca na wykorzystanie Zasług zdobywanych w trakcie rozgrywki sezonowej. Karnet Bojowy posiada 90 poziomów nagród kosmetycznych oraz Rozżarzonych Popiołów.

Więcej o karnecie i nagrodach: Karnet Bojowy w Diablo 4.

Dary Sezonowe w Diablo 4

Dary Sezonowe to bonusy przyznawane graczom w trakcie rozgrywki sezonowej. Odblokowuje się je wykorzystując Rozżarzony Popiół, który dostępny jest w Bezpłatnym Karnecie Bojowym.

Dary sezonowe to 5 błogosławieństw podzielonych na następujące kategorie:

 • Urn of Aggression – +X% do punktów doświadczenia zdobywanych za eliminację potworów,
  • 1 poziom: +3%
 • Urn of Bargaining – +X% do zdobywanego złota za handel przedmiotami u sprzedawców,
  • 1 poziom: +5%
 • Urn of Reclamation – +X% do szansy na otrzymanie rzadkich materiałów za zezłomowanie przedmiotów u kowala,
  • 1 poziom: +10%
 • Urn of Prolonging – +X% do czasu trwania wszystkich eliksirów,
  • 1 poziom +15%
 • Urn of Malignance – +X% do szansy na drop potężnych Plugawych Serc.
  • 1 poziom: +5%

Każdy z darów można ulepszyć 4-krotnie.

Przypisy


 1. Pierwszy sezon w Diablo 4 wystartuje 20 lipca, Blizzplanet.pl, Dostęp: 10-07-2023[]