Zamknij

Jak stworzyć klan w Diablo 4

Diablo 4 to już kolejna odsłona serii tej gry. Niezrównana fabularna gra pełna niekończących się zastępów piekła do pokonania, niezliczonych umiejętności do opanowania, koszmarnych podziemi do przemierzenia i legendarnych łupów do zdobycia. 

Wszystkie te aktywności można podejmować solo lub w drużynach max 4-osobowych. Jeżeli więc szukasz kompanów do gry to powinieneś spróbować stworzyć swój klan lub dołączyć do istniejącego. W tym artykule dowiesz się jak to zrobić.

Tworzenie klanu

Cały proces jest stosunkowo prosty i można to zrobić od samego początku gry. Wystarczy nacisnąć klawisz “N” aby otworzyć zakładkę klanów. Z lewej strony zobaczysz opcję: dołącz do klanu, a po prawej – stwórz klan. Założenie klanu składa się z kilku części:

Wymagane:

 • Nazwa klanu – może zawierać max 24 znaki, 
 • Tag klanu – widoczny dla wszystkich graczy, składający się z max 6 znaków.

Opcjonalne:

 • Opis klanu – opisz po krótce cel swojego klanu, aby przyciągnąć nowych graczy,
 • Widoczność – ustal, czy klan będzie mógł się pojawiać w wynikach wyszukiwania,
 • Język – wybierz pożądany język dla swojego klanu,
 • Etykiety – wybierz etykietę, która najlepiej opisuje większość aktywności klanu.

Po utworzeniu klanu pojawi się jego strona docelowa. Podobnie jak w Diablo 3, klany mogą mieć do 150 członków, a wszystkie postacie z konta (Softcore i Hardcore) są częścią tego samego klanu. Domyślnie klan jest ustawiony na publiczny i można go wyszukać. Można to zmienić w ustawieniach klanu. Możesz zarządzać prośbami o dołączenie do klanu w górnej zakładce. Dostępny jest również panel wyświetlający członków klanu, a także kanał wiadomości z najnowszymi osiągnięciami członków klanu.

Ustawienia klanu

Ustawienia klanu dają wiele sposobów na dostosowanie celu klanu i jego wyglądu oraz posiadają kilka ciekawych zakładek. Poniżej wymienimy w skrócie do czego się one odnoszą.

Podsumowanie

Pozwala edytować podstawowe informacje o klanie, dodawać wewnętrzne wiadomości i ustawiać widoczność klanu w wyszukiwarce. Co ciekawe – złożenie aplikacji do klanu jest możliwe tylko w przypadku ustawienia widoczności na publiczny. W przypadku ustawienia na prywatny jedynie lider lub oficer klanu mogą ręcznie zapraszać wybrane osoby.

Uprawnienia

W tej zakładce można edytować uprawnienia dla rekrutów, członków, oficerów oraz przywódcy klanu.

Heraldyka

Tutaj możesz w pełni dostosować heraldykę swojego klan. Jest to odpowiednik sztandarów w Diablo 3. Do modyfikacji będą należeć:

 • Kształt i tekstura sztandaru – zmieniaj wygląd i styl swojej heraldyki,
 • Symbole – dodaj przeróżne symbole, aby uczynić swoją heraldykę unikalną
 • Barwienie – dodaj kolory, aby nadać heraldyce bojowy charakter.
Blokowania

Lista zbanowanych członków. Członkowie będą wymienieni według ich ID gracza i daty zbanowania. Banując daną osobę masz również pewność, że nie dołączy ona z innej postaci, co jest ciekawym i fajnym rozwiązaniem.

Wyszukiwanie klanu

Możesz wyszukać klan, jeśli jego prowadzenie cię nie interesuje. Naciśnij „N” na klawiaturze, aby przejść do zakładki klanów. Wybierz „Dołącz do klanu”. Pojawi się nowa strona, na której możesz wyszukać klan i zobaczyć swoje zaproszenia i prośby.

Wybranie opcji „Wyszukaj klany” powoduje wyświetlenie małego monitu. Możesz bezpośrednio wpisać nazwę znanego klanu, aby łatwiej go znaleźć. W przypadku wyszukiwania ogólnego wybierz preferowany język i etykietę (aktywność).

Po lewej stronie pojawi się lista wyników. Kliknięcie w interesujący nas klan powoduje wyświetlenie dodatkowych informacji w prawym panelu takie jak:

 • Nazwa klanu
 • Znacznik klanu
 • Łączna liczba członków i data utworzenia
 • Etykiety
 • Przywódca klanu
 • Heraldyka

Kliknij przycisk „Prośba o dołączenie”, gdy znajdziesz odpowiedni klan. Musisz tylko poczekać i zobaczyć, czy przywódca klanu i/lub oficerowie cię zaakceptują. WAŻNE! Gdy to zrobią, otrzymasz informację zwrotną z zaproszeniem do klanu, którą musisz potwierdzić!

Przypisy