Zamknij

Codex

Codex to jedna z najważniejszych funkcji w Diablo Immortal. Zbiera w jednym miejscu najważniejsze aktywności w grze gdzie można śledzić cele oraz nagrody za zadania. To właśnie w tej sekcji gracze odbierają punkty Battle Points z Battle Passa, walutę Hilts czy materiały rzemieślnicze do ulepszania przedmiotów. Pomaga również w początkowej fazie gry na podniesienie mocy bohatera.

Kodeks podzielony jest na 4 najważniejsze sekcje: Battle Pass, Conquest: World, Conquest: PvP oraz Achievements.

Battle Pass


codex

Battle Pass to standardowa Przepustka Bojowa jaka dostępna jest w wielu grach multiplayer. Poprzez zaangażowanie gracza pozwala na zdobycie wielu nagród za osiągnięcie kolejnych etapów przepustki [1].

Aktywności w ramach Battle Pass podzielono na 3 sekcje: Guide, Activities oraz Quests.

Guide

Guide zawiera cele do zrealizowania dla każdego regionu w grze oraz wyższych poziomów trudności (np. osiągnij 30 poziom paragonów). Każdy region w grze posiada 12 celów do zrealizowania i wbrew pozorom bardzo łatwo osiągnąć ten cel.

Activities

Aktywności to powtarzalne zadania, które pozwalają na otrzymanie dużej liczby punktów Battle Points. Dodatkowo codziennie pojawia się nowa wyróżniona aktywność, która zapewnia 2x większą liczbę punktów. Ponadto dwie aktywności tygodniowo mają zwiększoną szansę na drop legendarnych i setowych przedmiotów na piekielnym poziomie trudności.

Quests

Quests to zadania, które zapewniają punkty Battle Points i inne wartościowe nagrody. Niektóre z nich można zrealizować po prostu grając np. eliminując określoną liczbę potworów. Nowe zadania pojawiają się codziennie więc gracze mają dodatkową aktywność w grze, która pozwoli zdobyć nagrody.

Najważniejszym zadaniem codziennym w tej zakładce jest zdobycie 120 punktów Battle pass, które pozwolą na odbiór waluty premium – 300 sztuk platyny.

codes

Zobacz również: Szczegóły Battle Pass w Diablo Immortal.

Conquest: World i PvP


Sekcja Conquest pozwala graczom na pozyskanie waluty Hilts. Obie zakładki odpowiadają za wspomaganie gracza w podnoszeniu mocy swojego bohatera. Sekcja World odpowiada za progresję bohatera pod kątem Offense Rating i Defense Rating jak i Challenge Riftów i Helliquary [2].

Z kolei sekcja PvP pozwala śledzić progresję bohatera w rozgrywce PvP, jego atrybutów Życia i Obrażeń, progresji buildów jak i rating Battlegrounds.

Achievements


Odznaczenia nie są tak wartościowe jak Battle Pass, ale są przyjemnym dodatkiem dla osób, które chcą spędzić trochę czasu na zdobyciu 100% w danej krainie. Zostały podzielone na dwie sekcje Eksplorację i Odznaczenia gracza.

hilts currency diablo immortal

Pierwsza z nich polega np. na eliminacji konkretnego elitarnego przeciwnika czy interakcji z określonymi NPCami bądź obiektami. Osiągnięcie odznaczenia w kategorii Eksploracja pozwoli graczom otrzymać małą liczbę waluty Hilts.

codex

Odznaczenia gracza skupiają się np. na założeniu 4 legendarnych przedmiotów, czy ulepszeniu legendarnych przedmiotów. Wiele z tych odznaczeń gracze zdobędą w trakcie rozgrywki, a odbiór nagród pozwoli na pozyskanie materiałów rzemieślniczych, czy emblematów.

codex achievements

Przypisy


  1. Battle Pass, Blizzplanet.pl, Dostęp 17-05-2022[]
  2. Codex, Maxroll, Dostęp 17-05-2022[]