Zamknij

Przepustka Bojowa (Battle Pass)

Przepustka Bojowa, czyli Battle Pass to jedna z popularny mechanik w grach, która jest dostępna również w Diablo Immortal. System polega na angażowaniu graczy w aktywności związane z rozgrywką, za które otrzymują punkty, które mogą następnie wymieniać na szereg różnych nagród oferowanych w ramach kolejnych poziomów przepustki.

Diablo Immortal oferuje bezpłatny Battle Pass jak również Wzmocnioną Przepustkę Bojową (Empowered Battle Pass), który zapewnia dodatkowe wartościowe nagrody, jednak dostępny jest już za tzw. Paywallem, innymi słowy trzeba po prostu za niego zapłacić.

Bezpłatny Battle Pass


Bezpłatny Battle Pass w Diablo Immortal oferuje 40 poziomów nagród, które wzmacniają bohatera na wiele różnych sposobów. Jednak poza nagrodami każdy zdobyty poziom Przepustki Bojowej zapewnia ogromną liczbę punktów doświadczenia, które w początkowej fazie rozgrywki pozwala graczom na bardzo szybkie awansowanie na kolejne poziomy doświadczenia.

Battle Pass udostępniany jest graczom po osiągnięciu 10 poziomu doświadczenia i zakończeniu samouczka w Diablo Immortal. Aby osiągnąć kolejne poziomy przepustki należy zdobyć tzw. Battle Points (ikona po prawej). Te z kolei można zdobyć za szereg aktywności opisanych w Codex, które zostały podzielone na 3 odrębne kategorie: Guide, Activities i Quests.

Pierwsze 10 poziomów wymaga mniejszej liczby Battle Points. Wszystkie wyżej aż do poziomu 40 wymagają zdobycia 180 punktów aby otrzymać nagrody za kolejny poziom przepustki. Po przekroczeniu maksymalnego, 40 poziomu gracze zaczną otrzymywać skrzynię Gift of the Renown za każde kolejne 180 Battle Points. Skrzynie również ograniczone są limitem, który wynosi 20 sztuk.

Empowered Battle Pass


Empowered Battle Pass to płatna wersja Przepustki Bojowej, która zapewnia graczom drugą linię nagród, które są dostępne na każdym poziomie. Zapewnia również ograniczone czasowo dodatkowe misje. W sklepie gry występuje w dwóch wariantach cenowych:

 • 23,99 PLN
 • 69,99 PLN – z dodatkowymi 10 poziomami Battle Pass

Droższy pakiet poza dodatkowymi 10 poziomami posiada również

Jest to jedyny płatny pakiet w grze, który jest opłacalny cenowo. Jeśli zamierzacie grać regularnie w zupełności wystarczy kiedy kupicie wersję za 24 złote.

Jak zdobyć Battle Points?


Guide

Battle Points zdobywane są w trakcie rozgrywki w Diablo Immortal poprzez realizację szeregu zadań i aktywności w Codex. Gracze zaczynają zdobywanie punktów za aktywności w każdym regionie gry. Każdy region posiada 12 odrębnych celów do osiągnięcia, które zapewniają po 10 Battle Points. Cele te są również realizowane naturalnie w trakcie realizacji kampanii fabularnej. Dlatego też warto zaglądać do sekcji Guide w Codex, aby nie pominąć żadnego z nich.

Cele regionów w Diablo Immortal

Activities

Aktywności są zawsze dostępne, aby gracze mogli pozyskać Battle Points. Do najczęściej wykonywanych aktywności należą: Battlegrounds, Bestiary, Bounties, Challenge Rifts, Elder Rifts, Dungeons i The Legacy of the Horadrim. Każda aktywność dostarcza inną liczbę Battle Points.

activities codex w Diablo Immortal

Każdego dnia pojawia się wyróżniona aktywność, która zapewnia podwójną liczbę punktów. Warto sprawdzać tą sekcję codziennie jeśli planujecie aktywnie i szybko progresować w Diablo Immortal.

Quests

Quests, czy zadania to kolejna funkcja w Codex, która zapewnia graczom Battle Points. Część z zadań pozwala graczom zdobyć je natychmiast, podczas gdy inne wymagają grindu (np. eliminacja X potworów).

Platyna jako nagroda za zdobycie punktów Battle Points w Diablo Immortal

Najważniejszym zadaniem dnia jest zdobycie 120 punktów Battle Points ponieważ pozwala odebrać nagrodę w postaci 300 sztuk platyny, waluty premium, normalnego klejnotu, talizmanu oraz Scorię, materiał rzemieślniczy do ulepszania Helliquary.

Graczom, którym nie uda się zdobyć tej nagrody w takcie dnia, może ją jeszcze odebrać kolejnego dnia, ponieważ misja ta kumuluje się do 2 razy.

Najważniejsze informacje o Battle Pass


 • Przepustka bojowa ma opcję bezpłatną i płatną,
 • Płatny Battle Pass jest najbardziej wartościowym zakupem w grze,
 • Posiada 40 poziomów,
 • Punkty Battle Points zdobywa się poprzez Codex,
 • po osiągnięciu 40 poziomu gracze otrzymują co 180 punktów Battle Points skrzynię Gift of the Renown,
 • Gift of the Renown ograniczony jest do 20 skrzyń max,
 • poziomy Battle Pass można kupić za 150 Wiecznych Kul (Eternal Orbs),
 • na 10 poziomie przepustki każda klasa otrzymuje gwarantowany przedmiot legendarny,
 • Codzienne zadania w Battle Pass zapewniają gwarantowaną nagrodę w postaci waluty premium – 300 sztuk platyny za zdobycie 120 punktów,
 • istnieje tygodniowy limit zdobywanych punktów bojowych i wynosi on 2400 punkty,
 • zakup wzmocnionego karnetu bojowego pozwala na otrzymanie nagród za wszystkie zdobyte już poziomy.

Sezony Przepustki Bojowej

 • Sezon 1 – Duchy Popielnych
  • Elementy ozdobne:
   • Broń
   • Pancerz
   • Ramka
   • Portal
 • Sezon 2 – Bloodsworn

Przypisy