Zamknij

Waluty

Rozwój postaci w Diablo Immortal jest zależny od ilości waluty i materiałów rzemieślniczych, które gracze mogą zdobyć podczas rozgrywki. W tym artykule prezentuję wszystkie najważniejsze waluty, sposoby na ich farmę, ich rzadkość oraz do czego można je wykorzystać.

waluty diablo immortal

Złoto (Gold)


Złoto to najbardziej powszechna waluta w Diablo Immortal, którą bez problemu można wyfarmić w grze. Złoto można zdobyć dzięki eliminacji przeciwników podczas klasycznej rozgrywki, w Dungeonach, Zleceniach czy wielu innych zadaniach. Najczęściej złoto będzie używane do ulepszeń przedmiotów u Kowala (Blacksmith) oraz u sprzedawcy Antyków i rzadkich przedmiotów (Rarities and Antiquities Merchant).

Jak zdobyć?Gdzie wydać?
– Eliminując przeciwników
– Wykonując Zlecenia (Bounties)
– Czyszcząc Dungeony
– Tygodniowe nagrody frakcji Immortal
– Inne liczne ale mało istotne aktywności
– Ulepszenia u Kowala,
– Gambling,
– Fundowanie klanu,
– Inne liczne mało istotne lokacje

Rękojeści (Hilts)


hilts currency diablo immortal

Rękojeści (Hilts) to waluta, której nie wyfarmi się podczas rozgrywki w Diablo Immoral. Jest dostępna głównie za realizację aktywności Cieni lub Nieśmiertelnych, jak również można ją otrzymać za realizację Zleceń czy zadań rankingowych jak np obecność na tabeli rankingowej Szczelin Wyzwań.

Hilts wykorzystywane jest do robienia zakupów u Hilts Trader, u którego można nabyć rzadkie i legendarne emblematy, losowe legendarne przedmioty, gemy, Scorię, kamienie przekucia czy talizmany.

Jak zdobyć?Gdzie wydać?
– Tygodniowe nagrody frakcji Nieśmiertelnych
– Wykonując Zlecenia (Bounties)
– Biorąc udział w wydarzeniu Raid the Vault
– Wykonując zadania wydarzeń eksploracji w Kodeksie
– Obecność w top 10 grupowego rankingu Szczelin Wyzwań,
– ukończenie po raz pierwszy co 10 poziomu Szczelin Wyzwań.
– Hilts Trader

Zaleca się aby u Hilts Trader kupować tylko emblematy lub kamienie przekucia.

Platyna (Platinum)


Platyna to waluta, której nie wyfarmi się podczas rozgrywki w Diablo Immortal. Jest to waluta premium, którą można kupić za prawdziwe pieniądze i służy do zakupu przedmiotów w Marketplace oraz do craftingu legendarnych gemów. Platynę można zdobyć podczas codziennego zadania w Battle Passie, sprzedając przedmioty za pośrednictwem Marketplace czy kupić ją w Sklepie gry.

Jak zdobyć?Gdzie wydać?
– Sprzedaż przedmiotów w Marketplace,
– Codzienne nagrody za zdobycie 120 pkt Battle Pass,
– Zakup waluty w Sklepie gry za prawdziwe pieniądze
– Apprentice Jewelcrafter,
– Crest Merchant (za zakup Legendarnych emblematów),
– Crystal Merchant (zakup Echo Crystals do craftowania normalnych gemów),
– Marketplace (zakup przedmiotów i gemów),
– Charm Craftsman (ekstrakcja kamienia umiejętności z talizmanów).

Platyna to bardzo limitowana waluta, która dostępna jest za darmo w bardzo ograniczonym zakresie. Zwróćcie uwagę na to, które zakupy będą dla Was najważniejsze aby nie wydać jej na głupoty.

Wieczne Kule (Eternal Orb)


eternal orb diablo immortal

Eternal Orb zwana również Wiecznymi Kulami to jedyna waluta, której nie wyfarmi się w grze i jest dostępna wyłącznie w sklepie za prawdziwe pieniądze.

Waluta ta ma tylko jedno zadanie – umożliwić za jej pośrednictwem zakup innych walut i przedmiotów w Sklepie.

Jak zdobyć?Gdzie wydać?
– Zakup w sklepie gry.– Sklep gry (zakup Platyny, Legendarnych Emblematów, Kamieni Przekucia, Dawning Echo).

Fading Ember


Fading Ember to waluta, którą można otrzymać jedynie za użycie Legendarnych Emblematów do wzmocnienia Pradawnych Szczelin. Materiał ten można wykorzystać następnie to zakupu u Fading Ember Trader do zakupu Legendarnych gemów lub run.

Essentia


Essentia Diablo Immotal

Essentia to waluta dostępna dla frakcji Nieśmiertelnch, która służy do zakupu kluczy do Kion’s Ordeal. Waluta przydzielana jest graczom za realizację codziennych zadań frakcyjnych. Waluta jest trzymana w Vault co oznaza, że frakcja Cieni może ją wykraść. Co prawda nic z nią nie zrobi poza tym, ale utrudni Nieśmiertelnym korzystanie z niej gdy uda im się ją wykraść podczas wydarzenia Raid the Vault.

Sigil of Dominance


Sigil of Dominance Diablo Immortal

Sigil of Dominance to waluta, którą członkowie Nieśmiertelnych mogą otrzymać za realizację codziennych zadań frakcji oraz poprzez ich zakup u Hilts Trader’a po osiągnięciu rangi Bronze IV. Mogą ją użyć zwiększając liczbę punktów Dominacji oraz wspomaga otrzymanie Immortal Contribution. Używanie tej waluty to jedna z głównych mechanik pozwalających progresować frakcję Nieśmiertelnych więc ładujcie w to całą walutę jaką macie.

Przypisy