Zamknij

Undecember

Undecember to napakowana akcją gra Hack & slash Action RPG zaprojektowana przez Needs Games i wydana przez Line Games z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4. Gra dostępna jest na platformach PC oraz mobile z crossprogression i crossplay.

Data premiery


W grudniu 2021 roku deweloperzy zaprezentowali zwiastun rozgrywki z prezentacją mechanik gry podczas której zaprezentowano datę premiery gry. Ta została ustalona na 13 stycznia 2022 roku na terenie Korei Południowej. Premiera gry w pozostałych regionach (również w Europie) ma nastąpić w pierwszym półroczu 2022 roku.

Tło fabularne


Świat Traum żyje w harmonii dzięki 12 istotom, które powstały z pustki. Przez lata żyjąc wśród swoich potomków zapewniali im błogosławieństwa, dzięki czemu traktowani byli jak bogowie. Jednakże pewnego dnia z ich cienia wyłoniła się 13 istota zwana Złym Wężowym Bogiem.

Aby powstrzymać zło przed zakłóceniem równowagi świata i sprowadzeniem swoich potomków na drogę zła, dwunastu bogów podzieliło się ze swoimi dziedzicami runami i esencjami natchnionymi ich mocami. Ku ich zaskoczeniu zła nie udało się w ten sposób pokonać przez co 12 bogów postanowiło połączyć się w jeden byt powracając do pustki i zabierając ze sobą Węża.

Po bitwie dusza Węża została podzielona na dwie części i rozproszona po całym świecie. Bogowie zaś utracili swoją fizyczną postać jak i imiona po czym zapadli w wieczny sen. Bez boskich mocy, zło nie mogło się odrodzić. Potrzebny byłby nowy początek.

Z biegiem czasu potomkowie boskich Traumów, ponownie zaczęli wykorzystywać moce zawarte w runach. Poznanie ich mocy pozwoliło im poznać zodiaki, dzięki którym byliby w stanie obudzić bogów. Jednak wraz z ich przebudzeniem, dziedzice boskich mocy nie byli świadomi, że wraz z powrotem ich twórców, powróci zło, które przez laty czaiło się w cieniu…

Mechanika


Mechanika gry w UNDECEMBER opiera się na rozbudowanym drzewku talentów poprawiających skuteczność podstawowych atrybutów bohatera, drzewku umiejętności, które pozwoli na wykorzystanie całej masy skilli oraz runach, które będą dodawały nowe efekty do umiejętności.

Zodiac

Zodiac to bardzo rozbudowane drzewko talentów zaprezentowane w formie konstelacji gwiezdnych. Podzielone zostało na 2 kategorie. Jedna będzie dostępna już na starcie, podczas gdy kolejna zostanie odblokowana z czasem. Gracze rozpoczną swoją przygodę od rozbudowy trzech podstawowych statystyk takie jak Siła, Zręczność i Inteligencja, które pozwolą z czasem założyć potężniejsze przedmioty. Z czasem dane im będzie zainwestować punkty talentu w wybrane konstelacje.

Zodiac Talent Tree Undecember