Zamknij

Lost Ark

Lost Ark to gra free-to-play MMO action RPG, zaprojektowana przez studio Smilegate RPG, a wydana w Europie i Standach Zjednoczonych dzięki firmie Amazon.

Lost Ark Wiki

Lost Ark Wiki zostało stworzone celem prezentacji wszystkich najważniejszych funkcji gry takich jak klasy postaci, umiejętności, przedmioty czy questline wraz z wątkiem fabularnym gry.

O grze


Fabuła


WIEK ŚWITANIA

Bóg Regulus wprowadza porządek i światłość, aby zrównoważyć balans wobec mroku chaosu tworząc dwa światy ucieleśniające oba aspekty Arkesia i Petrania. Porządek światłości jest zasilany przez Arkę i dzieli się na siedem ścieżek dla siedmiu bogów i rozprzestrzenia się po Arkesii. Kiedy dwa światy prawie się niszczą, Strażnicy są wskrzeszani, aby przywrócić pokój.

RZĄDY CIEMNOŚCI

Podczas gdy Arkesia prosperuje dzięki mocy Arki, Petrania pogrąża się w chaosie, dopóki Kazeros, Pan Otchłani, nie pojawia się by ustanowić porządek mroku. Tworzy Czerwony Księżyc imitujący słońce, którym zabija inne demony po czym tworzy własną armię demonicznych legionów. Proroctwo o kolejnej wyrwie zdaje się ziszczać.

EON WOJNY

Pod nieobecność bogów, Zakon Sacrian postanawia znaleźć wszystkie siedem części Arki. Wywołuje to globalną wojnę, która budzi Strażników. Ci ponownie przywracają pokój i karzą Zakon i ich sojuszników, jednak zanim to się stanie na świecie otwarta zostaje już między wymiarowa szczelina. Kazeros najeżdża Arkesię i rozprzestrzeniając chaos i zniszczenie. Ostatecznie dzięki Arce udaje się ponownie zamknąć szczelinę i uwięzić Kazeros pod wulkanem. Wszystkie odłamki Arki zostają ponownie rozrzucone między kontynentami przywracając pokój zniszczonemu wojną światu.

EPOKA POSZUKIWANIA

Po katastrofalnej w skutkach inwazji Kazerosa, świat odbudowuje się z nowymi frakcjami i narodami, dowodzonymi przez wspaniałego bohatera wojennego Luterrę. Rozszczepiona Arka pozostawia po sobie rzadki i potężny minerał: Arkesium, szybko zgromadzony i wykorzystany jako broń. Ale co ważniejsze pokój utrzymuje się przez prawie 500 lat.

WIEK INNOWACJI

Obecnemu pokojowi w Arkesii zagraża pradawne i dawno zapomniane zło. Wulkan więżący najgroźniejszego wroga, jakiego kiedykolwiek znał świat, Kazerosa, niedługo wybuchnie [1].

Klasy Postaci


Lost Ark mimo tylko kilku klas postaci zachęci graczy rozbudowanymi mechanikami, ponieważ każda z dostępnych klas posiada kilka dodatkowych subklas. I tak oto w grze wyróżniamy Warrior, Martial Artist, Gunner, Mage, Assasin.

Wśród subklas można wyróżnić:

Wymagania sprzętowe


Minimalne wymagania Lost Ark

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Procesor: Intel i3 or AMD Ryzen 3
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD HD6850
 • DirectX: Wersja 9.0c
 • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania Lost Ark

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Procesor: Intel i5 or AMD Ryzen 5
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni [2]

Przypisy


 1. A saga of light, PlayLostArk.com, dostęp, 09-02-2022[]
 2. Lost Ark, Steampowered.com, Dostęp: 09-02-2022[]