Zamknij

Klasy (Diablo II)

W Diablo II występuje łącznie siedem klas postaci. Pięć z nich pojawiło się wraz z premierą gry, natomiast dwie ostatnie wraz z dodatkiem DLC Lord of Destruction, który miał swoją premierę w 2001 roku. Wśród klas postaci w Diablo II znajdują się 3 kobiety i 4 mężczyzn. Są to Amazonka, Barbarzyńca, Czarodziejka, Druid, Nekromanta, Paladyn, Zabójczyni.

Każda z powyższych klas postaci prezentuje całkowicie odmienną mechanikę rozgrywki. Poniżej prezentuję pokrótce opis każdej z nich.

Diablo II Klasy


Amazonka

amazonka diablo 2

Amazonka to klasa która może walczyć zarówno w zwarciu za pomocą oszczepów i włóczni jak i dystansowo posługując się łukami i kuszami. Jest zestaw umiejętności opiera się na obrażeniach fizycznych i magicznych, które wspomagają jej zdolności bojowe [1].

Najchętniej używanymi buildami u Amazonki jest Bowazon i Javazon.

Barbarzyńca

barbarzyńca Diablo 2

Barbarzyńca to najbardziej klasyczna postać z gier. Uzbrojony w topory bądź miecze walczy w zdecydowanej większości czasu w zwarciu (ale może również dystansowo dzięki Frenzy build) [2].

Do najchętniej używanych buildów tego bohatera należą Whirlwind build, Frenzy build czy Berserker Build.

Czarodziejka

Frozen Orb build Czarodziejka Diablo 2

Czarodziejka to mistrzyni ognia, zimna i błyskawic. Jest jedną z najchętniej wybieranych bohaterów w grze dzięki jej wszechstronności jak i szybkości przemieszczania się po krainach Sanktuarium [3].

Najchętniej używanymi buildami Czarodziejki są Frozen Orb build, Blizzard build, Meteor build, czy Chain Lightning build.

Druid

druid z Diablo 2

Druid to mistrz władania ogniem, przemian jak i przywołań. Może przekształcać się w Niedźwiedziołaka i Wilkołaka oraz przyzywać leśne zwierzęta do pomocy w walce z demonami. Został dodany do gry w rozszerzeniu Diablo 2 Lord of Destruction [4].

Najchętniej używanymi buildami Druida jest: Elemental Wind build oraz Fury (Werewolf) build.

Nekromanta

Nekromanta w Diablo II

Nekromanta do klasa posługująca się klątwami oraz przyzywaniem golemów, szkieletów czy ożywieńców. Jego ataki ofensywne zaś skupiają się na atakach od trucizn oraz czarów kości zadających obrażenia od magii [5].

Najchętniej wybieranymi buildami dla Nekromanty są: Summoner build, Bone spell build oraz Poison Nova build.

Paladyn

Paladyn w Diablo 2 Resurrected
Paladyn w Diablo 2 Resurrected

Paladyn to zdecydowanie najchętniej wybierana klasa postaci w grze. Posługuje się magią światła, a dzięki szerokiemu wachlarzowi umiejętności jest najskuteczniejszym bohaterem w Diablo 2 [6].

Wśród najchętniej dobieranych buildów są Hammerdin build, Smiter build, Zealot build czy hybryda Tesladin Dream Zealot build.

Zabójczyni

Zabójczyni w Diablo 2 Resurrected

Zabójczyni to mistrzyni pułapek oraz walki wręcz [7]. Była pierwowzorem klasy Mnicha i Łowczyni Demonów w Diablo 3.

Najchętniej wybieranymi buildami bohaterki są Kicksin oraz Trapsin.

Przypisy


  1. Amazonka, Blizzplanet.pl, Dostęp 21-03-2022[]
  2. Barbarzyńca, Blizzplanet.pl, Dostęp 21-03-2022[]
  3. Czarodziejka, Blizzplanet.pl, Dostęp 21-03-2022[]
  4. Druid, Blizzplanet.pl, Dostęp 21-03-2022[]
  5. Nekromanta, Blizzplanet.pl, Dostęp 21-03-2022[]
  6. Paladyn, Blizzplanet.pl, Dostęp 21-03-2022[]
  7. Zabójczyni, Blizzplanet.pl, Dostęp 21-03-2022[]